Тестирање, сертификација и проверка на производот

Посветени на безбедноста. Заедно.

Услуги

LabTest Certification Inc.

LabTest Certification Inc. е акредитирано тело за сертификација, лабораторија за тестирање и тело за инспекција кое обезбедува Тестирање, сертификација и инспекција на производи за Канада, САД, како и меѓународни пазари за производители кои сакаат да постигнат усогласеност со нивните наменети пазарни регулативи.

Брз пресврт и ефективни решенија се нашиот потпис. Интегритет, одлична грижа за клиентите и флексибилност се она по што сме познати.

Нашиот опсег на акредитации вклучува огромен спектар на Внатрешни, теренски и можности за испитување на истражување и развој во области како што се електрични, опасни локации, ЕМС, горење на гориво, водовод, морска, соларна, енергетска ефикасност, градежни материјали, тестирање на животната средина и ЈПП.

Во прилог на тестирање и сертифицирање, ние исто така обезбедуваме прелиминарни прегледи за дизајн, обука, сведочење за тестирање и услуги за системи за управување.

Контактирајте се со нашите експерти!

Да побарате понуда или ако сакате да поставите прашање

ве молиме пополнете го образецот подолу

"Ви благодариме што контактиравте со сертификацијата LabTest. Вашата е-пошта е испратена до соодветниот оддел. Во рок од 1 работен ден, ќе ве контактира еден од нашите претставници за детално да разговарате за вашето барање. Имајте прекрасен ден!"
Се појави грешка при обидот да се испрати вашата порака. Ве молиме испратете ни е-пошта на info@labtestcert.com.

„Работата беше завршена исклучително брзо, без проблеми. Комуникацијата беше одлична, а времињата на одговор се исклучителни. Јас дефинитивно го препорачувам LabTest на други компании ”| Палоформ Светот ФЗЕ

ТЕСТИРАЕ & СЕРТИФИКАЦИЈА

Тестирање и сертифицирање на производот според националните и меѓународните стандарди во областа на електрични, ЈПЕ, опасни локации, ЕМС, гас, водовод, морски, соларни, енергетска ефикасност, градежни материјали, тестирање на животната средина

Дознај повеќе

ОЦЕНКА НА ТЕРЕНОТ

Теренските евалуации се одобрувања на производи на лице место, наменети за ограничени количини или специјализирана опрема, каде што сертификатот не е најбрзата или најисплатливата опција.

Дознај повеќе

УСЛУГИ ЗА УПРАВУВАЕ СИСТЕМИ

Сертификацијата LabTest нуди обука, проценка и сертифицирање во согласност со ISO 9000 серијата стандарди за да ви помогне да го издвоите вашиот бизнис од конкуренцијата!

Дознај повеќе

ПРОГРАМА ЗА ОБУКА

Нашето широко внатрешно знаење и високи нивоа на експертиза ни овозможуваат да ја обезбедиме потребната поддршка за да постигнете целосна доверба во предметната област за која барате обука. Обука достапна на Интернет и лично.

Дознај повеќе

вашиот Едношалтерско решение

За вашето тестирање и сертификација

Вашето едношалтерско решение

За вашето тестирање и сертификација

Започни сега!

Без разлика дали вашите производи се продаваат локално или на глобално ниво, ние можеме да помогнеме да се увериме дека тие се во согласност со важечките стандарди за безбедност, перформанси и ефикасност на пазарот на кој сакате да влезете.

Нашата долга листа на глобални акредитации, признанија, партнерства и договори, заедно со нашето долгогодишно знаење и експертиза во индустријата за усогласеност на производите, ни овозможуваат да ви помогнеме да ги извадите вашите производи на пазарот побрзо и на најубав можен начин.

Глобално тестирање, сертификација и инспекција

Набавете ги нашите брошури

Откријте колку сме различни.

Никогаш не сме задоволни со доволно добро.

Да работиме паметно на вашите потреби!

Погледнете ги сите брошури
Брошури за сертифицирање на LabTest

Зошто LabTest?

  • Еден партнер за сите ваши потреби

  • Нашиот фокус е на вас

  • Ние го цениме вашето време

  • Побрз пресврт

  • Без кавга

За ЛабТест

Придружете се на нашата програма за упатување!

Упатете ни се на нов клиент и ние ќе ве наградиме вас и нив!

Придружи се сега!

Изјави за нас

Посегнав до Лабтест за извештај за списоци за куќишта од типот 1, 2, 3, 3R, 4, 4X и 12. Од првичните прелиминарни прегледи на дизајнот, сè до тестирањето и издавањето на финалните извештаи, целиот нивен тим е познавања, стручни, корисни и севкупно извонредни Цените се многу разумни во споредба со другите тела за сертификација со кои се наоѓавме на списокот и во минатото. Силно би препорачал!

Глен Брукс, Сојузнички метал

Јас контактирав со LabTest затоа што ни требаше cLCus, сертификација за CE производи. LabTest ни понуди технички совет и тестирање што помогна во оптимизирање на дизајнот за усогласување со барањата за сертификација. Бевме многу задоволни од професионализмот и резултатите. Сите три сертификати се издадени по строги и документирани тест постапки. Силно го препорачувам LabTest на секој што има потреба од сертификација за локални или светски пазари.

SICPA Services Canada Limited

LabTest е наш партнер за сертификати повеќе од 8 години. Тие имаат многу знаење и секогаш се многу професионални кога ги прават нашите инспекции во фабриката, помагајќи ни да ги подобриме нашите стандарди за квалитет. Последната инспекција, направена од asonејсон Форселиус, беше виртуелна поради COVID-19, но сепак беше спроведена во длабоки детали и на многу професионален начин. Силно го препорачувам LabTest за вашите сертификати.

Па Грин Инк.

Се приближивме до сертификацијата на LabTest за тестирање на животната средина и ЕМС, затоа што ни требаше лабораторија за тестирање признаена од DNV-GL за тестирање за одобрување морски тип. Трпеливоста и еластичноста при дискутирање на различни сценарија за тестови, покрај нивната трудоубивост и професионалност при извршувањето на тестовите и пополнувањето на извештаите, потврдуваат дека ЛабТест може да биде доверлив партнер во тестирањето и сертификацијата. Ја цениме постојаната поддршка и со нетрпение очекуваме да соработуваме со ЛабТест за идните проекти.

Тордон Беирингс АД

Услугата за клиенти од LabTest беше многу пријатна. ЛабТест навремено ги реши сите наши прашања и проблеми. Бевме целосно задоволни од професионалноста и техничките одговори и многу ги препорачуваме услугите на LabTest.

Прецизни наносистеми

Работата со сертификација на LabTest беше одлична. Ние го ценевме брзото пресврт во понудата и деталните разговори и вредните придонеси што ги даде Гуршер Сидху, Менаџер на сметка Хазлок, за време на процесот. Конкурентната цена и нивното разбирање за нашите потреби нè водеа во донесувањето брза одлука за тоа како да го подготвиме нашиот производ за сертифицирање.

Circa Enterprises Inc.

Јас би го препорачал LabTest за вашите потреби за тестирање и сертификација. Нашиот проект помина добро и беше завршен на време и во рамките на буџетот. Беше одлично да се има тим од инженери за тестирање кои ги слушаат вашите барања. Иако лично не сум се сретнал со повеќето инженери, се чувствувам како да ги познавам.

HF Scientific Inc.

Слушнав за Лабтест од еден колега кој ги препорача. Тие објаснија кои стандарди се применуваат на нашите производи и како работи процесот на ревизија. Вработените имаа огромно знаење во врска со примената на точните стандарди за тестирање на секој модел. Работата со Лабтест беше многу корисна за подобро разбирање на применливите стандарди. Нашата компанија сега е ATEX и IECEx сертифицирана за изградба на одобрени производи. Ви благодариме Лабтест!

Групата PBE

Вие сте само со еден клик далеку

Дали ќе ги пропуштите увидите на нашиот експерт за тестирање и сертифицирање на производот?